Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Detalii imputernicire - valoare imputernicire facuta ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Detalii imputernicire - valoare imputernicire facuta de avocat

buna seara ! plec din tara o perioada , si vreau sa -i fac imputernicire fratelui meu sa ma reprezinte in absolut orice problema ... am un vecin care este avocat .. si mi-a zis ca imi face el imputernicirea pt fratele meu.. eu stiam ca se face la notar, dar el mi-a spus ca legea, ca si avocat, ii permite sa faca imputerniciri, ca face incheiere de autentificare si tot...este posibil asa ceva?este valabila imputernicirea ca si una facuta la notar?

multumesc
AVLIL a scris:

In unele cazuri ii trebuie mandat special, asa incat degeaba a dat procura aia.
Trebuie sa ne spuna exact pentru ce crede ca ii trebuie.

buna seara ! va multumesc pt raspunsuri.. nu vreau sa vand nimic.. vreau doar sa ma poata reprezenta de exemplu..la fisc..la posta..la banca ..si in orice alta parte unde este nevoie de prezenta mea ..dar care nu are legatura cu vanzarea.
La fisc e posibil sa vrea procura notariala.
Nu ar fi obligatoriu asa dar daca asa vor nu aveti ce sa faceti...
Ca sa nu va complicati mai bine mergeti la notar.
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

La fisc e posibil sa vrea procura notariala.
Nu ar fi obligatoriu asa dar daca asa vor nu aveti ce sa faceti...
Ca sa nu va complicati mai bine mergeti la notar.

va multumesc pt raspuns .. voi merge la notar ...