Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... andajare pe perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

andajare pe perioada determinata

Buna ziua
va rog frumos sa-mi spuneti daca se pot face angajari la stat pe perioada determinata fara sa se dea concurs pe post si o angajare care nu este in locul nimanui(adica nu in locul cuiva care de exemplu este in cic etc)pur si simplu o angajare pe un post nou infiintat(e vorba de o angajare la o primarie)
va multumesc
Orice angajare in sectorul bugetar se face in urma unui concurs sau examen.