avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... andajare pe perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

andajare pe perioada determinata

Buna ziua
va rog frumos sa-mi spuneti daca se pot face angajari la stat pe perioada determinata fara sa se dea concurs pe post si o angajare care nu este in locul nimanui(adica nu in locul cuiva care de exemplu este in cic etc)pur si simplu o angajare pe un post nou infiintat(e vorba de o angajare la o primarie)
va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:42, 18 Octombrie 2013
Orice angajare in sectorul bugetar se face in urma unui concurs sau examen.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cim pe perioada determinata ContSters70537 ContSters70537 Buna, Stiti cumva daca in cazul unei institutii publice un CIM incheiat pe perioada determinata poate fi modificat prin act aditional intr-un CIM pe perioada ... (vezi toată discuția)
Angajarea pensionarului cu contract pe perioada nedeterminata din perioada determinata alex15mariana alex15mariana Buna ziua, mama mea a iesit la pensie a avut cumul cu functia in continuare timp de 3 ani fara sa mai dea un examen dupa acei 3 ani a dat examen si a angajat-o ... (vezi toată discuția)
Angajare consilier personal al primarului cosmi86 cosmi86 buna ziua va rog sa-mi ziceti si mie care este procedura pentru angajarea unui consilier personal al primarului va multumesc (vezi toată discuția)