Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Judecator la judecatorie presedinte complet la ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Judecator la judecatorie presedinte complet la tribunal?

Buna ziua

Va rog mult explicati-mi si mie...incerc sa inteleg daca este legal ca un judecator de la Judecatorie sa aiba calitatea de presedinte de complet de judecata la Tribunal....in recurs? NU este vorba de acelasi judecator care a judecat fondul....
Cine/cum se stabileste componenta completului de judecata in recurs/apel?
Va multumesc anticipat pentru raspuns...
Toate cele bune!
Daca informatiile nu sunt actualizate pe portalul ministerului de justitie (acel portal.just.ro) cautati judecatorul pe site-ul ministerului de justitie. Aveti afisate si listele judecatorilor care au promovat ultimul examen organizat pentru aceasta.
D-na Larisa
V-am urmat sfatul...am verificat listele judecatorilor care au promovat si am gasit acolo numele pe care il cautam. Va multumesc mult!

Sfaturile dvs sunt foarte scurte, clare, la obiect si sa fiu sincer...de cate ori le-am pus in practica am iesit cu bine....

Imi permiteti (inca) o intrebare? Am avut un dosar civil - reclamant in orasul care a fost de resedinta...acum nu mai locuiesc acolo dar am nevoie de copii dupa 1-2 inscrisuri din acel dosar....sunt peste 350 km care inseamna 2 zile pe drum...ce modalitati am sa intru in posesia unei copii dupa 1-2 pagini la dosar fara sa fac un drum pana acolo?

Astept cu interes raspunsul dvs oricand puteti si va multumesc anticipat. Va doresc toate cele bune!