avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1196 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cetatenie sau rezidenta cetatean Republica Moldova
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cetatenie sau rezidenta cetatean Republica Moldova

buna ziua,un cetatean basarabean cum poate obtine cetatenia romana sau macar rezidenta,multumesc
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 11:42, 22 Octombrie 2013
Gasiti informatii atat pe site-ul Ambasadei Romaniei in Rep. Moldova cat si pe site-urile / forumurile moldovenilor:
[ link extern ]
[ link extern ] /
[ link extern ] /

Dati mai multe detalii despre cum doriti sa intrati in Romania, cu ce scop: de munca, la studii etc. sau daca puteti aplica pentru redobandirea cetateniei (vedeti linkurile pe care vi le-am pus).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Copil nascut in uk... procedura obtinere certificat de nastere si pasaport emilia1991 emilia1991 Salut.....am o intrebare....cit timp ar dura emiterea pasaportului roman si moldovenesc a unui copil nascut in uk?Mentionez ca eu sunt cetatean a R.Moldova ... (vezi toată discuția)
Obtinere cetatenie romana Viorica_vladimirovna Viorica_vladimirovna Buna ziua, Sunt nascuta in Rep. Moldova si de 8 ani sunt pe teritoriul Romaniei ca si student, dintre care de 4 ani sunt casatorita cu un cetatean roman. ... (vezi toată discuția)
Buletin de identitate - domiciliul cetateanului moldovean eugenyus86 eugenyus86 am redobandit cetatenia romana anul acesta,,,sunt din rep.Moldova si am domiciliul acolo,,am venit la Bucuresti sami fac Buletin de identitate,,si ca sal pot ... (vezi toată discuția)