Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cetatenie sau rezidenta cetatean Republica Moldova
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cetatenie sau rezidenta cetatean Republica Moldova

buna ziua,un cetatean basarabean cum poate obtine cetatenia romana sau macar rezidenta,multumesc
Gasiti informatii atat pe site-ul Ambasadei Romaniei in Rep. Moldova cat si pe site-urile / forumurile moldovenilor:
[ link extern ]
[ link extern ] /

Dati mai multe detalii despre cum doriti sa intrati in Romania, cu ce scop: de munca, la studii etc. sau daca puteti aplica pentru redobandirea cetateniei (vedeti linkurile pe care vi le-am pus).