Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Urgent! instiintare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Urgent! instiintare

Am primit acasa o instiintare de la politia orasului Gura Humorului,jud,Suceava,eu locuind in Roman,jud Neamt cum ca pe data de 03-10-2013 ora 11:30 am condus pe un bulevard din acel oras masina cu nr meu de inmatriculare si mi se solicita sa completez un formular prin care sa le trimit prin fax toate datele mele(nume,prenume,CNP,adresa,nr act de identitate,nr permis,s.a...),intrucat s-a comis o contraventie la regimul circulatiei...
Insa,ce e cel mai important e ca in data aceea si la ora aceea ma aflam cu totul in ALT LOC iar masina mea era acasa(jud.Neamt),in curte si am 6 martori pt asta.
Am sunat la politia din Gura Humorului si mi s-a zis ca cineva a facut o sesizare ca intr-o parcare i s-a lovit masina iar din filmari ar reiesi ca e un VW rosu,insa nu poate preciza exact daca se vedea nr bine....
Ce trebuie sa fac eu acum?
Mi s-a zis ca trebuie sa merg la ei,sa ma intalnesc cu persoana care a facut reclamatia...
Cum as putea sa solicit filmarea si sa dovedesc ca nu am fost in acea zi acolo?
Multumesc!
Raspundeti la instiintare,detaliind aspectul ca nu dvs si nu auto proprietatea dvs este implicat in eveniment ,deoarece la data respectiva auto se afla parcat in proprietatea dvs,aspect sustinut si probat cu martori
multumesc mult!