avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 753 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Credit bancar Volksbank
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Credit bancar Volksbank

Buna ziua
Am un credit ipotecar la banca[] din anul 2008 si as vrea sa dau banca in judecata ptr comisionul de risc unde ma pot adersa acum in instanta sau la protectia consumatorului.

Multumesc
Ultima modificare: Marți, 22 Octombrie 2013
ContSters214341, utilizator
Cel mai recent răspuns: Mihaela Forogau , Avocat 09:21, 23 Octombrie 2013
prima data va adresati protectiei consumatorului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comision acordare credit din 2008 ghermanalberto ghermanalberto in 2008 am luat un credit ipotecar de la B....... la care am platit un comision de acordare de 1.5 % din valoare de 30000 euro. Am tot citit prin presa despre ... (vezi toată discuția)
Eliminare comision de risc din credit ipotecar emilia iuga emilia iuga Am contractat in anul 2008 un credit ipotecar, pe 25 de ani, in franci elvetieni. Cand am studiat contractul de credit si desfasuratorul ratelor am observat ca ... (vezi toată discuția)
Comision administrare credit nementionat in oferta de credit davidandreeea davidandreeea Buna ziua, As vrea sa ma ajutati cu un raspuns privind urmatoarea situatie: - am un credit ipotecar printr-o banca din Romania - sunt semnate 3 acte cu ... (vezi toată discuția)