avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Lansare site nou AMPOST
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Lansare site nou AMPOST

Programul Operational Sectorial "Transport" 2007-2013 este un instrument strategic elaborat pe baza obiectivelor Cadrului National Strategic de Referinta care stabileste prioritatile, obiectivele si alocarea financiara pentru dezvoltarea sectorului de transporturi din Romania cu ajutor comunitar, in perioada 2007 - 2013.

Obiective specifice:
 Modernizarea si dezvoltarea axelor prioritare TEN-T, cu aplicarea masurilor necesare pentru protectia mediului inconjurator
 Modernizarea si dezvoltarea retelelor nationale de transport, in conformitate cu principiile dezvoltarii durabile
 Promovarea transportului feroviar, naval si intermodal
 Sprijinirea dezvoltarii transportului durabil, prin minimizarea efectelor adverse ale transportului asupra mediului, si imbunatatirea sigurantei traficului si a sanatatii umane

www.ampost.ro

Alte discuții în legătură

Finantare pensiune/hotel grandanat grandanat Recent am construit o pensiune in bucovina. Are 22 de camere pe 5 nivele si am reusit s-o semi finisez cu mari sacrificii. Problema e ca acum am ramas fara ... (vezi toată discuția)
Fonduri europene, someri si programul operational pentru dezvoltarea resurselor umane - reconversia profesionala prin cursuri gratuite, finantate din fondurile europene? teodora.nenciu teodora.nenciu Buna ziua, Ma poate ajuta cineva in aceasta privinta, cei de la somaj sector 2 Bucuresti sustin ca nu au fonduri pentru moment, cunoasteti intamplator si ... (vezi toată discuția)
Consultanta accesare fonduri europene / masura 121 Mirela Angela Seffer Mirela Angela Seffer Prin Masura 121 „Modernizarea exploatatiilor agricole” se acorda fonduri europene pentru: introducerea de tehnologii si procedee noi, ... (vezi toată discuția)