avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 218 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri europene, someri si Programul Operational ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri europene, someri si Programul Operational pentru Dezvoltarea Resurselor Umane - reconversia profesionala prin cursuri gratuite, finantate din fondurile europene?


Buna ziua,

Ma poate ajuta cineva in aceasta privinta, cei de la somaj sector 2 Bucuresti sustin ca nu au fonduri pentru moment, cunoasteti intamplator si alte forme de reconversie profesionala pentru someri?

Exista posibilitatea de a urma cursuri finantate prin fondurile europene in mod gratuit?

Din programul POS DRU 2007-2013 (Programul Operational pentru Dezvoltarea Resurselor Umane) am gasit 7 Axe Prioritare, respectiv:

Axa Prioritara 1 Educatia si formarea profesionala în
sprijinul cresterii economice si dezvoltarii
societatii bazate pe cunoastere
Axa Prioritara 2 Corelarea învatarii pe tot parcursul
vietii cu piata muncii
Axa Prioritara 3 Cresterea adaptabilitatii
lucratorilor si a intreprinderilor
Axa Prioritara 4 Modernizarea Serviciului Public de Ocupare
Axa Prioritara 5 Promovarea masurilor active de ocupare
Axa Prioritara 6 Promovarea incluziunii sociale
Axa Prioritara 7 Asistenta tehnica

Eu am gasit ceva dar foarte departe de mine, in Timisoara, [ link extern ] ... .


Cel mai recent răspuns: teodora.nenciu , utilizator 06:44, 27 Mai 2010
nu ati percizat localitatea in care va aflati
Sector 2 Bucuresti

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Finantare nerambursabila peraspera peraspera Parca era vorba sa se acorde pentru deschiderea de gradinite particulare?! (vezi toată discuția)
Fonduri structurale pentru echipament spital kohinoor kohinoor Buna ziua, As dori sa stiu in ce Program operational/Axa a Fondurilor Structurale ar putea un spital din tara sa obtina sustinere financiara pentru ... (vezi toată discuția)
Coduri cpv pentru finantare viogaf srl viogaf srl Va rog mult de tot se poate sa imi spuneti si mie care sunt codurile CPV pentru absorbtie fonduri europene si studii dezvoltare durabila......ca am tot cautat ... (vezi toată discuția)