Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire vanduta, cumparare proprietati impreuna cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire vanduta, cumparare proprietati impreuna cu sotia - drepturi

Am primit mostenire o casa de la parintii mei ... nefiin-d casatorit legal, apoi m-am casatorit legal, dupa citiva ani am vindut casa (care era mostenirea mea) si am cumparat 2 apartamente... la cumparare ne-am trecut amindoi in acte fara specificatii ca banii provin din vinzarea mostenirii primite (anul 2003 am cumparat apartamentele)...1. Dupa moartea sotiei pot vinde casa fara acordul copiilor ? (3 copii)... 2. In cazul divortului sotia are drepturi ? 3. Ce drepturi au copii indiferent de situatie ? Mentionez ca am in prezent peste 20 ani casatoriti legal.../// nu doresc rau nimanui dar as vrea niste raspunsuri...cu stima robert
Ce anume doriti dv., doriti sa faceti ceva intr-un sens si care ar fi acela? Sau doar informare?
Posibilitatile sunt multe, mai bine mergeti la o consultatie.
Cota copiilor parca nu era de un sfert... parca e 3/8 acum, nu?