avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 847 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Carte de munca - vechime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Carte de munca - vechime

In cartea de munca figurez ca angajat venit prin transfer de la o alta unitate adica 1 08 1996 iar pe fisa de lichidare de la firma la care mi-a facut lichidarea figurez de la 19 09 1997 . care se ia in calcul cartea de munca sau fisa de lichidare?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:04, 24 Octombrie 2013
Potrivit art.279 alin.1 C.mun., vechimea in munca stabilita pana la data de 31 decembrie 2010 se probeaza cu carnetul de munca.

In acest caz, documentul care se ia in considerare este carnetul de munca si nu fisa de lichidare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrebare - continuarea activitatii dupa primirea deciziei de pensionare anticipata MOTA AURELIA MOTA AURELIA daca am decizie de pensionare anticipata di iunie 2010,dar nu am pus-o in aplicare si mi-am continuat activitatea, se mai completeaza in cartea de munca anii ... (vezi toată discuția)
Carte de munca ContSters48681 ContSters48681 Buna ziua. Mi s-a dat cartea de munca, dar nescanata. Eu m-am angajat in octombrie 2010 si au zis ca programul se terminase. Am 16 ani de munca pe ea. Ce ... (vezi toată discuția)
Adeverinta de vechime liliigretz liliigretz Adeverinta de vechime pentru un angajat se elibereaza pe toata perioada lucrata intr-o unitate sau numai pentru perioada 01.01.2011 pana in prezent? Mentionez ... (vezi toată discuția)