Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Carte de munca - vechime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Carte de munca - vechime

In cartea de munca figurez ca angajat venit prin transfer de la o alta unitate adica 1 08 1996 iar pe fisa de lichidare de la firma la care mi-a facut lichidarea figurez de la 19 09 1997 . care se ia in calcul cartea de munca sau fisa de lichidare?
Potrivit art.279 alin.1 C.mun., vechimea in munca stabilita pana la data de 31 decembrie 2010 se probeaza cu carnetul de munca.

In acest caz, documentul care se ia in considerare este carnetul de munca si nu fisa de lichidare.