Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... promisiune divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

promisiune divort

Asa cum am promis va voi relata povestea divortului meu si rezultataul procesului.am iubit aceasta femeie foarte mult am considerat ca merita sa fie mama copilului meu.nu neam mai inteles ea vrea cariera bani etc.eu nu iam putut decat strictul necesar am incercat mai mult dar nu poti bate din palme sa poti realiza ceva.copilului meu si sotiei mele nu ia lipsit nimic din strictul necesar(pampersi mancare etc)ea sa folosit de trecutul meu si de o adeverinta medicala precum ca copilul nu suporta schimbarile de mediu se adapteaza greu.ce sa spun in instanta un circ amar si o spalare de lucruri in public de genul am stricat aspiratorul si nu am luat altul consum alcool adica 2 3 4 5 beri cand vin de la servici etc rahaturi ce sa zic un gust amar.concluzia si verdictul 6 ore o data la 2 saptamni pensie alimentara 10 zile vara si o data la 2 ani sarbatorile de iarna.VA AVEA COPILUL ASTA O VIATA NORMALA???ar mai fi multe amanunte de adaugat dar consider ca e de ajuns si astept intrebari si sfaturi .PUNETI-VA IN LOCUL MEU SA VA VEDETI COPILUL 6 ORE O DATA LA 2 SAPTAMANI.IN CONDITIILE IN CARE IL IUBESTI SI ITI DORESTI SA FI LANGA EL SA IL VEZI SA IL AUZI CUM INVATA SA VORBEASCA SA TE JOCI CU EL ETC ....imi cer scuze pentru folosirea literelor mari nu tip la numeni ci doar imi exprim durerea.
Incercati sa va implicati, in mod financiar si afectiv , in viata minorului , astfel incat acesta sa nu resimta lipsa tatalui .
Indiferent de parerea mamei , copilul are nevoie sa aiba contact si cu tatal....
In cazul in care realitatea de fapt concreta se va schimba , in sensul ca vor exista alte conditii in care minorul creste , se dezvolta , va veti putea adresa din nou instantei de judecata , pentru incuviintarea unui nou program de vizita , care sa va permita sa petreceti mai mult timp cu minorul...
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat
doamna stoica in mod financiar mam implicat atat cam am putut in mod afectiv atat cat mi sa permis de catre mama respectiv sotia mea in ultimul timp am vazut copilul 1 2 ore duminica sub stricta supraveghere a ei .in rest cunoasteti in mare povestea mea ce sa zic mie greata de justitia romana.am un gust amar si ma doare sunt tati care chiar nu ii intereseaza de copilul lor eu poate sunt exceptia care comfirma regula DAR IMI IUBESC COPILUL MAI MULT DECAT PE PARINTII MEI.
UN avocat in mod cert v-ar fi sustinut interesele si ar fi invocat argumente pertinente pentru a se stabili un program de vizita mai permisiv.
De ce nu ati exercitat calea de atac in timp util ?
Modul in care am sa pun problema s-ar putea sa nu va convina si voi intelege acest lucru.In general, unei familii ,dar mai ales unui copil,ii trebuieste mai mult decat strictul necesar.De multe ori in viata,daca un partener ofera doar strictul necesar,"asezonat" cu o bere,doua este insuficient ,iar celalalt partener nemultumit,cauta multumirea in alte parti.Din nefericire,la mijloc este viata unui minor,caruia trebuie sa ii dati mult mai mult decat, probabil,ii oferiti in prezent.Indiferent de problemele existente intre parinti,pentru minor trebuie sa faceti orice sacrificiu din punct de vedere material si moral pentru a-i sprijini cresterea si educarea.Este foarte usor de dat sfaturi de pe margine,dar dvs.trebuie sa fiti cel care ajutati minorul si nu numai cu strictul necesar,evaluat intr-o pensie conforma cu veniturile pe care le realizati.Celelalte probleme tin de suflet si de trecut si unui om matur,chiar daca ii este greu,trece peste acestea si se indreapta spre o noua etapa din viata.In legatura cu programul de vizitare este bine,daca va mai aflati in termenul de 15 zile,de la primirea hotararrii sa declarati recurs.Angajati-va aparator pentru a avea garantia rezolvarii problemelor#-o