Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Impozitare sume primite pentru angajari
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Impozitare sume primite pentru angajari

daca angajez persoane care se incadreza la art. 85 din legea 76 / 2002, sumele pe care le primesc de la A.J.O.F.M. se reduc cu C.A.S.S. si IMPOZIT?
Nu se reduc. Aveti insa in vedere ca prevederile acelui articol, au fost abrogate de curand.
Revin. Prevederile acelui articol au suferit modificari prin Legea nr.250/2013. Doar anumite prevederi au fost abrogate.