Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Pasaport CRDS
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Pasaport CRDS

Buna ziua tuturor,am o intrebare:
-daca am buletinul expirat dar pasaportul valabil pana in 2017,pot obtine pasaport CRDS si cat dureaza?
Nu aveti nevoie de carte de identitate in termen de valabilitate, e suficient pasaportul actual. Dureaza intre doua saptamani si o luna, depinde unde depuneti actele - in tara sau la consulat.
VA MULTUMESC
Va trebuie mai multe documente pentru obtinerea pasaportului CRDS. Insa daca nu este neaparat necesar puteti ramane cu pasaportul respectiv chiar daca C.I, -ul este expirat.