Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract individual de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract individual de munca

Buna ziua,
Un angajat participa la concursul organizat in unitate, urmare concursului este admis pe un alt post nou creat.Intrebarea mea este:Cum procedez in acest caz?
Este corect daca modific contractul de munca individual actual prin act aditional modificand urmatoarele elemente:felul muncii, salariul, atributiile fisei postului conform postului pentru care a concurat sau ii incetez contractul si ii inchei altul nou?

Va multumesc anticipat.
O zi buna,
Elena
Va multumesc foarte mult!