Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Contestatie casa de pensii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Contestatie casa de pensii

Buna ziua,
Sunt pensiunata pe caz de boala neoplazie si am depus la casa de pensii dosarul cu toate actele. Firma la care am lucrat a intrat in faliment in timpul ce eu aveam concedii medicale si am fost preluata de CASMB pentru achitarea indemnzatiei de concediu medical.La dosar am depus o adeverinta cu perioada platita de CASMB pentru concediul medical care insumeaza 129 de zile aceste zile nu se regasesc in calculul deciziei de pensionare. Am facut contestatie si astept raspunsul darva rog sa imi spuneti daca este posibil ca sa nu mi- se ia in calcul aceste zile de concediu medical, pentru ca cineva de la casa de pensii mi-a zis neoficial ca CASMB nu plateste CAS pentru mine. Va rog sa ma lamuriti deoarece nu pot sa cred ca CASMB nu mi-a achitat CAS si eu pierd 4 luni si 7 zile din vechime. Multumesc anticipat.

Cel mai bine este sa asteptati raspunsul casei de pensii.
In adeverinta primita de la CASMB ar trebui sa se regaseasca mentiuni legate de achitarea CAS, daca s-au efectuat plati in acest sens.