Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutor incalzire
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutor incalzire

Buna seara!
as dori sa intocmesc pentru parinti cererea pentru acordarea ajutorului de incalzire respectiv- centrala termica.
-am vazut ca se depun cupoanele de pensie pentru anterioara (septembrie),intrebarea mea este:
-ambii primesc pensia in cont bancar daca depunem copie dupa talonul de pensie mai este nevoie de extras bancar?
-este obligatorie asigurarea locuintei(obligatorie) apare ca rubrica in formular?
Multumesc...
-
Trebuie depus cuponul aferent luni octombrie, luna anterioara lunii in care primiti ajutorul, adica noiembrie.

daca aveti asigurarea facuta o puteti trece daca nu ...in lege nu specifica nimic de asigurare