avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 910 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutor incalzire
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutor incalzire

Buna seara!
as dori sa intocmesc pentru parinti cererea pentru acordarea ajutorului de incalzire respectiv- centrala termica.
-am vazut ca se depun cupoanele de pensie pentru anterioara (septembrie),intrebarea mea este:
-ambii primesc pensia in cont bancar daca depunem copie dupa talonul de pensie mai este nevoie de extras bancar?
-este obligatorie asigurarea locuintei(obligatorie) apare ca rubrica in formular?
Multumesc...
-
Cel mai recent răspuns: petrovantea12 , utilizator 08:45, 30 Octombrie 2013
Trebuie depus cuponul aferent luni octombrie, luna anterioara lunii in care primiti ajutorul, adica noiembrie.


daca aveti asigurarea facuta o puteti trece daca nu ...in lege nu specifica nimic de asigurare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor de incalzire pentru apartament anl blueelf08 blueelf08 Buna ziua! Locuiesc cu chirie intr-un apartament ANL, cu contract. Centrala pe gaze este ptr intreg blocul (30 de apartamente) iar factura vine la asociatie, ... (vezi toată discuția)
Ajutor energie electrica nistorsofia nistorsofia Din aceasta iarna 2013-2014 se vor acorda subventii si ptr. cei care se incalzesc cu energie electrica . Eu am o pensie de 566 si indemnizatie de handicap ... (vezi toată discuția)
Ajutor incalzire 2012-2013 ynocentta ynocentta AJUTOARE PENTRU ÎNCÃLZIREA LOCUINŢEI SEZONUL RECE 01 NOIEMBRIE 2012 - 31 MARTIE 2013 În vederea implementării prevederilor O.U.G. nr.70/2011 privind ... (vezi toată discuția)