Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Constructie sere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Constructie sere

vecinul meu construieste sere ,problema este ca eu nu mai am lumina in casa acestea nu sunt linga gard dar sunt foarte inalte ce pot face
Noul Cod Civil
Art. 630. – (1) Dacă proprietarul cauzează, prin exercitarea dreptului său,
inconveniente mai mari decât cele normale în relaţiile de vecinătate, instanţa
de judecată poate, din considerente de echitate, să îl oblige la despăgubiri în
folosul celui vătămat, precum şi la restabilirea situaţiei anterioare atunci când
acest lucru este posibil.
Deci, judecata.