Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... certificare copii inscrisuri
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

certificare copii inscrisuri

buna seara! va rog frumos ,doresc si eu un raspuns urgent daca se poate,doresc sa depun o plangere pt contestare un PV de contraventie la rutiera,si pt chemare in judecata se cere acum sa certific copiile inscrisurilor anexate cererii,deoarece se aplica sanctiunea anularii cererii,cf art 150 CPC sa certific inscrisurile. Va rog ,cum procedez? multumesc1
scrieți pe fiecare înscris ce-l depuneți instanței : conform cu originalul și semnați
multumesc mult!cu respect!
Scrieti pe fiecare pagina al fiecarui inscris pe care il depuneti - conform cu originalul, numele si prenumele in clar si semnatura dvs.
multumesc frumos.