Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Montare camere interior supraveghere in institutie de ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Montare camere interior supraveghere in institutie de invatamant

Buna ziua.Intr-o institutie de invatamant se pot monta camere de supraveghere( holuri, clase, cancelarie) cu personalul unitatii?Acestea trebuiesc montate de catre o persoana sau firma autorizata?In ce conditii se pot monta cu personalul unitatii,care este baza legala?Multumesc.
Este institutie de invatamant privata sau de stat?
institutie invatamant de stat.
Pentru a primi garantie de functionare minim 2 ani, montajul camerelor de supraveghere este cuprins in contractul de achizitie, montaj, intretinere/ service, etc. incheiat intre firma care ofera produsul si beneficiar.
Din cate stiam eu, garantie ai 2 ani, chiar daca nu este facut de firma montajul!
Cititi contractul incheiat intre scoala si firma furnizoare, precum si certificatul de calitate al echipamentului livrat/ montat.