Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent insertie

Stimati domni,
Va rog sa-mi spuneti daca stimulentul de insertie este adunat la salariul realizat de o mama pentru a i se stabili cat a realizat in ultimul an anterior nasterii copilului pentru a i se calcula indemnizatioa de crestere copil. (acei 85% din total venituri realizate....intra deci si cei 500 primiti de la stat?)
Va multumesc!
Stimulentul de insertie nu este un venit profesional impozabil deci nu se ia in calculul indemnizatiei pentru concediu crestere copil (CCC).