Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... decsarcarea gestiune a adm....
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

decsarcarea gestiune a adm....

la aga se prezinta un procent de 43,9 actiuni ; din totalul de actiuni prezente 65%sunt detinute de CA
- firesc membrii CA nu participa la vot - ceilalti deci 35% din actiunile prezente voteaza pentru
intrebarea este "descarcarea de gestiune a adm " este votata?

"hotararile aga se iau cu majoritatea voturilor exprimate "......( CA s-a abtinut ?abtinerile sunt voturi exprimate ?
cum interpretez ? sau CA nu are drept de vot , deci voturile sunt unanimitate pentru
ENGFULL, utilizator
s-a mai raspuns la aceasta problema...probabil ati postat de doua ori aceeasi intrebare.