Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Transmitere prelungire detasare in Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Transmitere prelungire detasare in Revisal

Cum se opereaza in Revisal prelungirea detasarii unui salariat?A fost detasat la o soc.1 an,s-a luat acordul salariatului pentru prelungire cu inca 6 luni.Prelungirea se face incepand cu 01.11.2013.Trebuie transmisa in Revisal astazi.
Detasarea se transmite in REVISAL anterior datei detasarii.
Parerea mea este ac se va opera incetarea primei detasari si apoi se completeaza noua detasarea , intrucat programul nu are si modificarea detasarii.
La inceputul detasarii s-a operat in Revisal detasarea nu si suspendarea CIM.Trebuia operata si suspendarea CIM?Daca da,cum se poate face acum corect?
Suspendarea c.i.m. ca urmare a detasarii nu este obligatorie.
In acest caz salariatul trebuie sa figureze pe statul de salarii si in D 112?
Va figura ca fiind detasat.