Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Schimbarea numelui copilului dupa divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Schimbarea numelui copilului dupa divort

Buna seara,as vrea sa stiu daca dupa divort pot schimba numele de familie al copilului,acesta purtand acum numele tatalui;dar prenumele?si cat costa?imi cer scuze daca nu am formulat bine intrebarea,astept raspuns;multumesc
Daca are nume strain si cetatenie romana, e mai simplu de schimbat numele. Totusi, daca tatal nu e de acord, numai prin instanta.