Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Fisa postului
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Fisa postului

Buna seara.Un functionar public de executie incadrat pe un anumit post poate sa exercite atributiuni pe un alt post care nu are nimic in comun cu postul pe care este incadrat?(ex:incadrare pe compartiment de comunicare si relatii cu publicul si exercitare atributiuni la compartimentul de registru agricol)?Adica exercita numai activitate de registrul agricol si nimic din celalalt compartiment.
Numai daca are asa ceva mentionat in fisa postului sau a primit o decizie de delegare de competenta.