Forum Discuţii juridice Executare silită Credit neplatit sc nebancara
Discuție deschisă în Executare silită

Credit neplatit sc nebancara

Va rog ajutati-ma, sunt disperat. Am facut acum doi ani o linie de credit pe firma. Dupa un an nu am mai platit-o ca nu a mai mers firma. Anul acesta firma a intrat in insolventa si sa inchis. Sau terminat toate actele, firma este falimentata. Acum doua zile mi-a venit de la executor sa platesc toata suma de 23000 ron in 1 zi. Nu stiu ce sa fac sunt disperat? Cand am facut linia de credit, am girat cu apartamentul dar apartamentul la randul lui este tot al banci ca l-am luat cu imprumut pe 25 ani. Ce se poate intampla? Ajutati-ma! Va multumesc.
george-neagu, moderator
Cu ce sa va ajutam ? In afara ca veti ramane fara casa, nu se intampla nimic altceva.
Ap nu e al bancii, e al dvs cumparat cu banii bancii. Cum ati girat cu el, au pus ipoteca de gradul 2 sau cum?