Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Modificare contract de inchiriere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Modificare contract de inchiriere

Buna ziua ! Am inchiriat un apartament cu inca 3 colege. Una din cele 3 s-a razgandit si am ramas doar 3 fete. Contractul de inchiriere este unul din actele necesare pe care trebuie sa il depun ptr acordarea ajutorului de incalzire.Domnisoara in cauza a fost trecuta in anexa ca membru de familie fapt care constituie un impediment in obtinerea ajutorului sus mentionat. Intrebarea mea este : trebuie sa merg la ANAF, respectiv Administratia Judeteana a Finantelor Publice in vedere procurarii unui act aditional pentru a face modificarea? Daca da, implica costuri suplimentare? Sau care e solutia? Multumesc
Norma in vigoare prevede obligativitatea consemnarii numarului real de persoane
Solicitati la autoritatea fiscala responsabila,incheierea de act aditional,care nu obliga la costuri suplimentare