Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Este fals? poate fii trasa la raspundere angajata?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Este fals? poate fii trasa la raspundere angajata?

Buna ziua ,angajata mea a reinoit contractul de inchiriere intre firma mea si scoala la care aveam un act de inchiriere ce expirase, act de reinoire pe care a pus stampila firmei fara sa siu eu locuind cu ea si semnatura fiind a ei ,nu a mea.Problema este ca aces act nu se afla la mine ci in posesia ei ,act pe care eu nu il pot recupera deoarece nu mai pot intra in casa .Ce pot face? Directorul scolii nu vrea sa imi dea o copie .Este fals?ce pot face.....deoarece eu nu am stiut nimic...{mentionez ca angajata este mama de a doua si a facut totul fara sa stiu eu ,deoarece am locuit cu ea si actele erau in casa...

Poate fi trasa la raspundere penala, daca puteti proba acest lucru. In cazul in care nu recunoaste faptul ca a semnat, se va dispune o verificare de scripte sau expertiza grafologica.