avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 779 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Calcul indemnizatie crestere copil?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Calcul indemnizatie crestere copil?

In cele 12 luni anterioare nasterii celui de al doilea copil am beneficiat timp de 7 luni si de stimulent de insertie.

Suplimentul de insertie se ia in calcul la stabilirea indemnizatiei pentru cresterea celui de al doilea copil?
Cel mai recent răspuns: nicoletamino , utilizator 21:46, 6 Noiembrie 2013
1. Stimulentul de insertie nu este un venit profesional impozabil si deci nu se ia in calculul indemnizatiei pentru CCC.

2. Dar se va lua in calcul venitul net din salariul obtinut pe perioada cat ati beneficiat de stimulentul de insertie.
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatia de crestere a copilului ioanaiacobas ioanaiacobas Buna ziua Eu sunt in concediu de crestere a copilului, dar doresc sa imi reiau activitatea incepand cu 1.01.2013. In acest caz beneficiez de stimulent de ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil lucii lucii La calculul indemnizatiei pentru cresterea copilului se ia in calcul si stimulentul de insertie de 500 de lei de care mama a beneficiat in anul dinanintea ... (vezi toată discuția)
Formula de calcul a indemnizatiei pentru cresterea copilului mavo mavo Buna ziua, Care este formula de calcul pentru indemnizatie crestere copil,multumesc (vezi toată discuția)