Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Calcul indemnizatie crestere copil?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Calcul indemnizatie crestere copil?

In cele 12 luni anterioare nasterii celui de al doilea copil am beneficiat timp de 7 luni si de stimulent de insertie.

Suplimentul de insertie se ia in calcul la stabilirea indemnizatiei pentru cresterea celui de al doilea copil?
1. Stimulentul de insertie nu este un venit profesional impozabil si deci nu se ia in calculul indemnizatiei pentru CCC.

2. Dar se va lua in calcul venitul net din salariul obtinut pe perioada cat ati beneficiat de stimulentul de insertie.
Multumesc