Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Tert sustinator pentru cifra de afaceri
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Tert sustinator pentru cifra de afaceri

Daca vreau sa particip la o licitatie si nu ma incadrez cu cifra de afaceri pot sa particip cu un tert sustinator
art.186 din OUG 34
cifra de afaceri a ofertantului nu se cumuleaza cu cea a tertului sustinator, cu alte cuvinte ori o indeplineste in integralitate ofertantul, ori tertul sustinator - in integralitate. pentru cumul, daca e cazul, utilizati formula "asocierii"