avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1858 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sarcini suplimentare de serviciu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sarcini suplimentare de serviciu

Sunt referent impozite si taxe.Pot primi alte sarcini prin dispozitia primarului fara sa fiu de acord sau consultatin prealabil,si daca da care este temeiul legal.Multumesc ff mult:))
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 05:57, 1 Aprilie 2009
Da, domnule Tudor Valeriu, poate sa ceara majorarea salariului dar nu va primi nimic; doamna lucreaza intr-o institutie publica locala, deci salariul este stabilit prin act normativ.

Iar acordarea primelor/sporurilor in institutiile publice se face avandu-se in vedere, in primul rand, modul in care indeplineste orice atributie primita de la seful ierarhic. :(

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce atributii are consilierul juridic dintr-o institutie publica? oanaportar oanaportar Buna dimineata ! Directorul institutiei noastre publice a cerut de la Resursele Umane Fisa postului pentru consilierul juridic pentru a vedea ce atributii ... (vezi toată discuția)
Alte sarcini din REMAT REMAT Ce intelegeti prin \"Executa orice alte sarcini dispuse de seful ierarhic superior/conducerea societatii?#-o (vezi toată discuția)
Pot refuza sarcina atribuita de sefii mei ierarhici atata timp ... luminita25 luminita25 Pot refuza sarcina atribuita de sefii mei ierarhici atata timp cat sarcina ceruta de catre ei se regaseste in fisa postului si este remunerata la colegii mei ... (vezi toată discuția)