Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sarcini suplimentare de serviciu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sarcini suplimentare de serviciu

Sunt referent impozite si taxe.Pot primi alte sarcini prin dispozitia primarului fara sa fiu de acord sau consultatin prealabil,si daca da care este temeiul legal.Multumesc ff mult:))
Da, domnule Tudor Valeriu, poate sa ceara majorarea salariului dar nu va primi nimic; doamna lucreaza intr-o institutie publica locala, deci salariul este stabilit prin act normativ.

Iar acordarea primelor/sporurilor in institutiile publice se face avandu-se in vedere, in primul rand, modul in care indeplineste orice atributie primita de la seful ierarhic. :(