Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Drepturi salariale angajati in firma ce are sechestru ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Drepturi salariale angajati in firma ce are sechestru asigurator pe conturile bancare

Buna ziua.

Va rog sa-mi spuneti daca un angajat al unei firme ce are instituit sechestru asigurator pe conturile bancare isi mai poate incasa drepturile salariale.
De asemenea, in cazul in care, firma face parte dintr-un grup de firme cu acelasi proprietar, acest sechestru se instituie asupra conturilor tuturor firmelor proprietarului respectiv?

Multumesc.
1) plata salariu din cont nu, plata salariu din alte surse (cash), da
2) da
@ Silvia Monica

Da, isi poate incasa drepturile salariale prin caseria societatii.