Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare cu grupa a II a, conditii deosebite
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare cu grupa a II a, conditii deosebite

Buna seara,
cand se poate pensiona barbat nascut luna mai 1954 ,avand 38 de ani lucrati efectiv,( plus 1an si 4 luni stagiul militar)
mai mentionez ca 20 de ani si 10 luni au fost in grupa a 2 a de munca.
Daca anii de grupa sunt in procent de 100%:
-Limita de varsta la 60 de ani si 6 luni.
-Pensie anticipata la 60 de ani.