Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... recuperare taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

recuperare taxa auto

buna seara!daca am platit taxa de poluare ptr a inscrie masina,o mai pot recupera cumva?si daca da,cum?va multumesc
Sunteti jurist?
Atunci va puteti aparara singura, altfel angajati un avocat care sa va redacteze si sa depuna actele necesare ca sa nu aveti prb pe exceptiile pe care le ridica paratele! La noi pe Curtea de Apel Alba-judetele Alba , Hunedoara, Sibiu si chiar Cluj pe unde eu iau cauze astfel de cereri se admit De unde sunteti?
Sunt jurist, angajez si avocat pt ca sunt din Bucuresti si cu cei de aici nu se stie niciodata.
Astazi am primit de la firma de leasing, dovada platii si decizia de calcul a taxei, pt ca pana azi nu am vazut-o, deoarece inmatricularea a fost facuta de catre cei de la firma de leasing pe care ii voi actiona in judecata odata cu cei de la finante sa se sature sa dispuna de banii clientilor si sa ia hotarari fara sa citeasca legea......
Oricum va multumesc mult.
titiana, utilizator
Va urez succes! Mai scrieti-ne solutia!
maneas a scris:

buna seara!daca am platit taxa de poluare ptr a inscrie masina,o mai pot recupera cumva?si daca da,cum?va multumesc

in cazul in care NU am platit taxa de mediu si nu doresc acest lucru, cum o contest in instanta , care procedura?