avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... recuperare taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

recuperare taxa auto

buna seara!daca am platit taxa de poluare ptr a inscrie masina,o mai pot recupera cumva?si daca da,cum?va multumesc
Sunteti jurist?
Atunci va puteti aparara singura, altfel angajati un avocat care sa va redacteze si sa depuna actele necesare ca sa nu aveti prb pe exceptiile pe care le ridica paratele! La noi pe Curtea de Apel Alba-judetele Alba , Hunedoara, Sibiu si chiar Cluj pe unde eu iau cauze astfel de cereri se admit De unde sunteti?
Sunt jurist, angajez si avocat pt ca sunt din Bucuresti si cu cei de aici nu se stie niciodata.
Astazi am primit de la firma de leasing, dovada platii si decizia de calcul a taxei, pt ca pana azi nu am vazut-o, deoarece inmatricularea a fost facuta de catre cei de la firma de leasing pe care ii voi actiona in judecata odata cu cei de la finante sa se sature sa dispuna de banii clientilor si sa ia hotarari fara sa citeasca legea......
Oricum va multumesc mult.
Ultima modificare: Vineri, 4 Iunie 2010
titiana, utilizator
Va urez succes! Mai scrieti-ne solutia!
maneas a scris:

buna seara!daca am platit taxa de poluare ptr a inscrie masina,o mai pot recupera cumva?si daca da,cum?va multumesc

in cazul in care NU am platit taxa de mediu si nu doresc acest lucru, cum o contest in instanta , care procedura?

Alte discuții în legătură

Taxa de poluare 2011 m78 m78 buna sunt interesat sa-mi aduc o masina din germaia si cum taxa de poluare 2011 a crescut f mult , as dori sa stiu ce sanse am sa castig un eventual ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa de poluare 2010 pentru masinile in leasing Consumatorul Consumatorul Buna ziua, De curand am achizitionat un autoturism in leasing (martie 2010). Zilele acestea am primit de la firma de leasing factura pentru taxa de ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto masina noua renault renault Buna ziua. In luna mai am inmatriculat o masina noua, cumparata din Romania, platind taxa de poluare. Inteleg ca taxa ar putea fi recuperata de la stat. Ma ... (vezi toată discuția)