Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale radiere firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

radiere firma

Buna ziua,

Am o firma care nu are datorii la stat sau la furnizori/banci si datorita faptului ca vanzarile au scazut drastic in ultimul an as dori sa o inchid (dizolvare si radiere). In schimb firma a fost actionata in instanta de un client, procesul fiind in derulare. In aceste conditii se poate inchide firma sau trebuie sa astept terminarea procesului din instanta?

Multumesc.
Pentru ce a fost accionata in judecata?
Clientul a cumparat de la noi un produs pe care l-a folosit timp de o luna si jumatate si fiind nemultumit de produs a dorit sa-l returneze. Noi l-am refuzat si am fost actionati in instanta.