avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2003 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Sala Fitness casa de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Sala Fitness casa de marcat

Este obligator de detinut o casa de marcat pentru o sala de fitness?
Se poate taia numai chitante sau trebuie bon?
Sala nu e platitoare de TVA este la infiintare.
Cel mai recent răspuns: florin1969 , utilizator 09:30, 12 Noiembrie 2013
BUna ziua,
Da , este obligatoriu casa de marcat
in comparatie cu un cabinet stomatologic , de ce la acesta nu e necesar? Asa am vazut si am citit si aici.
Daca sala respectiva are o pagina web si incaseaza bani prin pagina web iar clientii vin cu un tichet listat mai trebuie sa achizitioneze casa de marcat?
Veniturile fiind foarte mici o casa de marcat ar fi foarte scumpa in acest caz.
Ultima modificare: Marți, 12 Noiembrie 2013
florin1969, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casa de marcat- prestari servicii la beneficiar Contabiljunior Contabiljunior Buna ziua, Cum pot proceda corect daca SRL-ul are ca domeniu de activitate: prestari servicii stomatologie, presteaza la diverse cabinete activitatea catre ... (vezi toată discuția)
Cmi- chitante sau casa de marcat? cactusul cactusul As vrea sa stiu daca intr-un cabinet stomatologic (CMI), pentru lucrarile efectuate pacientilor, este corect sa se taie chitante pentru plati efectuate cu ... (vezi toată discuția)
Cum pot sã încasez bani fãrã casã de marcat? Irimescu_Damian Irimescu_Damian Am un SRL axată în primul rând pe prestări servici informatice (creare pagini web, depanare unități PC, consultanță achiziționare ... (vezi toată discuția)