Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Sala Fitness casa de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Sala Fitness casa de marcat

Este obligator de detinut o casa de marcat pentru o sala de fitness?
Se poate taia numai chitante sau trebuie bon?
Sala nu e platitoare de TVA este la infiintare.
BUna ziua,
Da , este obligatoriu casa de marcat
in comparatie cu un cabinet stomatologic , de ce la acesta nu e necesar? Asa am vazut si am citit si aici.
Daca sala respectiva are o pagina web si incaseaza bani prin pagina web iar clientii vin cu un tichet listat mai trebuie sa achizitioneze casa de marcat?
Veniturile fiind foarte mici o casa de marcat ar fi foarte scumpa in acest caz.
florin1969, utilizator