Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... recuperare pamint
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

recuperare pamint

sunt cetatean bulgar si strabunicul meu nascut in 1870 si decedat in 1951 a avut 2300 ha in Tsarichino-Balchik,am cautat documentele pentru recuperarea pamintului in Sofia si mi s-a spus ca ele sunt la Bucuresti,as vrea sa stiu unde trebuie sa ma adresez si care sunt pasii de urmat,va multumesc
Balcicul a revenit la Bulgaria in 1940. Deci exproprierea abuziva a fost facuta de statul bulgar, in Bulgaria va veti judeca. Trebuie sa vedeti exact ce acte aveti nevoie pentru ca noi nu cunoastem decat ce ar trebui in Romania si s-ar putea sa aveti surprize.

Pe scurt : pasul 1 e sa spuneti exact ce acte va trebuie
De la Arhivele Nationale Bucuresti.

Tel. : 021/303 70 80

[ link extern ]

In partea de jos a primei pagini veti regasi o rubrica cu "Intrebari frecvente".