Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale lmpozit teren agricol extravilan
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

lmpozit teren agricol extravilan

Pentru un teren de 0,5 ha se achita impozit ?
Daca este in paragina se poate primi amenda ?
Partea mea este de 500 m patrati, si am primit titlu executoriu si somatie de neplata a impozitului.
Ce inseamna mai exact masuri de executare silita? Se poate confisca terenul ?
Da, pentru acel teren se plateste impozit. Masurile de executare silita pot consta in executarea silita pana la concurenta sumei datorate a tuturor veniturilor, bunurilor mobile si imobile pe care le detineti. de obicei se incepe cu poprire pe veniturile salariale, sau orice alte venituri, eventuale sume existente in conturi bancare si ulterior pe bunuri mobile sau imobile ptr ca sunt magreu de valorificat.