Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CO in perioada de restructurare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CO in perioada de restructurare

Buna ziua ,ma aflu in restructurare si ultima zi de preaviz este de 3 dec.2013,lucrez 4 ore,intrebarea mea este :mai am 1 zi si jumate din concediu si vreau sa o efectuez,cum se calculeaza aceasta 1 zi si jumatate daca eu stau la servici doar 4 ore?Stinge 2 zile de preaviz?Adica as putea incheia pe 29 noiembrie(vineri) in loc de 3 decembrie?multumesc anticipat!
In perioada de preaviz se poate lua CO.

Care este durata timpului de munca prevazut in c.i.m.?
in contractul de munca sunt specificate 8 ore dar find in restructurare lucrez doar 4 ore!multumesc anticipat!
In acest caz, in preaviz o sa va luati doua zile de Co . Nu vad de unde mai aveti o zi jumatate de CO.
jumatate de zi mi-a ramas can m-am invoit si mi-am facut co doar pe jumatate de zi!multumesc frumos pentru raspunsurile oferite!