avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 811 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... deducere personala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

deducere personala

intrebarea mea este daca pot sa trec la deducere personala pe mama mea care are o pensie de 196 ron
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:13, 12 Iunie 2009
Referitor la acest subiect, caz concret: mama a unui copil cu handicap, asistenta personala a acestuia, cu un salar minim undeva la 500lei brut! Copilul primeste pe langa alocatia de stat si o alocatie complementara de aproximativ 95 lei. Se incadreaza pt deducere si daca da, la ce suma? Va multumesc
Beneficieaza de o deducere personala in cuantum de 350 lei , intrucat are o persoana in intretinere.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deduceri persoane aflate in intretinere damian oana damian oana Buna ziua Va rog sa imi spuneti care sunt conditiile pentru a primi deduceri suplimentare pentru mama aflata in intretinere. Care este pensia maxima pe care ... (vezi toată discuția)
Deducere copil si sotie larisarazvan larisarazvan buna ziua In cazul unui salariat care are si copilul si sotia in intretinere, cum se calculeaza deducera si cat reprezinta ca si procent?salariul brut este ... (vezi toată discuția)
Deducere suplimentara ana55 ana55 care este venitul maxim pentru deducerea suplimentara pentru cei aflati in intretinerea salariatului-exemplu pt.parinti (vezi toată discuția)