Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... deducere personala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

deducere personala

intrebarea mea este daca pot sa trec la deducere personala pe mama mea care are o pensie de 196 ron
Referitor la acest subiect, caz concret: mama a unui copil cu handicap, asistenta personala a acestuia, cu un salar minim undeva la 500lei brut! Copilul primeste pe langa alocatia de stat si o alocatie complementara de aproximativ 95 lei. Se incadreaza pt deducere si daca da, la ce suma? Va multumesc
Beneficieaza de o deducere personala in cuantum de 350 lei , intrucat are o persoana in intretinere.