Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Schimbare buletin
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Schimbare buletin

Buna ziua

Pe 25.12.2013 imi expira CI insa am o problema si anume:Pe CI am o adresa la care nu mai locuiesc de 6 ani undeva prin Bucuresti(am fost casatorit si am stat la socrii, sper ca intelegeti situatia ), momentan traiesc in Sibiu in chirie(am vorbit cu propietarul si l-am intrebat daca vrea sa ma ajute sa-mi fac CI pe acea adresa...nu a vrut) iar la adresa unde m am nascut nu mai locuieste nimeni(ma rog a fost vandut).

Ce ma indrumati sa fac?
Cum sa procedez?
Multumesc anticipat.#-o
Am citit cu atentie topicul respectiv. Ar fi bine ca informatiile de pe site-ul DEp Oradea sa se regaseasa si pe site-ul DEPABD.
Poate o sa par capos dar nu mi se pare normal ca un chirias sa isi poata face CI fara acordul proprietarului!

Saptamana trecuta am fost sa imi reinnoiesc CI iar marti trebuie sa ma duc sa o ridic.
O sa intreb la "sursa"daca se poate face CI numai cu contractul de inchiriere fara acordul proprietarului si o sa revin cu rezultatul.:)