Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Autorizatie de construire
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Autorizatie de construire

Am rugamintea sa ma lamuriti daca am nevoie de autorizatie de construire in urmatoarea situatie:
- Pe un zid exterior al casei vreau sa montez ferme metalice in forma de semicerc peste care sa pun o prelata si sa amenajez o terasa.
De asemenea, intre stalpii de beton ai gardului din placi de beton as vrea sa pun vitrine din geam ornamentate si iluminate.

Va multumesc pentru raspuns.
terasa este o anexa a locuintei , da trebuie certificat de urbanism si ulterior autorizatie.