avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cheltuieli judiciare neplatite
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cheltuieli judiciare neplatite

Buna seara
Am o sentinta penala de condamnare cu suspendare care prevede si cheltuieli judiciare in valoare de 800 lei! Intrebarea mea este ce se intampla daca nu le platesc?
Cel mai recent răspuns: cosminaa , utilizator 10:45, 19 Noiembrie 2013
Va trebui să le achitați, pentru că ați putea fi chiar și executat silit pentru neplata acestor cheltuieli.
si daca persoana respectiva nu are nimic pe numele acestuia, cum il poate executa silit?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cheltuieli judiciare neplatite- consecinte? georgiana.td georgiana.td Intr-un dosar penal pt. conducere cu permisul suspendat , am primit o pedeapsa cu suspendare + cheltuieli judiciare de 1100 lei . Problema e ca nu am bani sa ... (vezi toată discuția)
Amenda administrativa + cheltuieli de judecata Night21 Night21 Am primit instiintare acasa cum ca a fost incetata urmarirea penala pe numele meu si ca trebuie sa platesc o amenda administrativa de 800 de lei , plus ... (vezi toată discuția)
Inchisoare pentru neplata cheltuielilor judiciare? aurelius67 aurelius67 Am si eu niste intrebari intr-o problema daca ma poate ajuta cineva... Am fost condamnat la 3 ani inchisoare pentru infractiunea de fals de moneda. Am fost ... (vezi toată discuția)