Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cheltuieli judiciare neplatite
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cheltuieli judiciare neplatite

Buna seara
Am o sentinta penala de condamnare cu suspendare care prevede si cheltuieli judiciare in valoare de 800 lei! Intrebarea mea este ce se intampla daca nu le platesc?
Va trebui să le achitați, pentru că ați putea fi chiar și executat silit pentru neplata acestor cheltuieli.
si daca persoana respectiva nu are nimic pe numele acestuia, cum il poate executa silit?