Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Mutare sediu social la adresa punctului de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Mutare sediu social la adresa punctului de lucru

Buna ziua,
O societate din sectorul x, cu un pct de lucru(cu salariati) in sectorul y, isi muta sediul social in sectorul y, la adresa pct de lucru.
Ce declaratii trebuie sa depun?
- 050 si 010
Declaratii la ONRC sau la ANAF?
La ANAF.
La ONRC am rezolvat.
Am rezolvat problema .

Se depune declaratia 050 pentru transfer dosar fiscal, apoi cand se primeste decizia, se radiaza si pct de lucru ( se va depune o delaratie 060 si CUI-ul punctului de lucru).