Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa judiciara timbru
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa judiciara timbru

S.C. creditor din jud. X se inscrie la masa credala a S.C. debitor din jud. Y. Unde achita 200 ron si ce mentioneaza pe foaia de varsamant? Multumesc
taxa de timbru se achita la unititatile incasatoare din circumscriptia unde isi are sediul cel care plateste taxa. Mentiunea aferenta sumei trebuie sa cuprinda taxa de timbru cerere admitere creanta dosar.... tribunalul....
Multumesc