Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Legea insolventei
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Legea insolventei

Buna! Am o nelamurire in legatura cu Legea care prevede insolventa.
Pana la urma care este in vigoare?? OUG nr. 91/2013 este anulata?? abrogata ca fiind neconstitutionala de catre decizia Decizie CCR - OUG privind Codul Insolventei
(29 Oct 2013) ??
deci ordinea lor ar fi cam aceasta:
-Legea 85/2006, abrogata o data cu intrarea in vigoare a codului insolventei,
-OUG nr. 91/2013 care este neconstitutionala prin
- Decizie CCR - OUG privind Codul Insolventei (29 Oct 2013). E corect?? deci practic ultima este in vigoare.
Legea 85/2006 este în vigoare.
PERESCU ANDREEA, Consilier juridic