Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Casa de marcat la firma de paza
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Casa de marcat la firma de paza

Buna ziua

As avea o mica nelamurire legata de casale de marcat dara imi trebuie sau nu obligatoriu.Suntem o firma de paza, deci efectuam servicii atat pentru firme cat si pentru pesoanele fizice.
Este obligatoriu ca pentru persoanele fizice sa am factura cu bon fiscal sau e de ajuns numai chitanta?
daca furnizati servicii/marfuri etc unei firme o faceti pe baza de factura si chitanta daca o faceti catre pf va trebuie bon fiscal,( chiar daca persoana fizica solicita factura se ataseaza bonul fiscal)