Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Titlu de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Titlu de proprietate

Buna ziua,
urmeaza sa cumpar un apartament, cu un credit ipotecar. As vrea ca in acte sa fie trecut si viitorul meu sot, pentru ca noi sa avem drepturi egale asupra acestui imobil.
Pe ce act trebuie sa apara si el ca sa avem drepturile egale?
Pe contractul de vanzare/cumparare.
Multumesc.
Ar fi bine sa apara si in credit, nu de alta, dar sa fie egalitatea egala pana la capat.