avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 838 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Titlu de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Titlu de proprietate

Buna ziua,
urmeaza sa cumpar un apartament, cu un credit ipotecar. As vrea ca in acte sa fie trecut si viitorul meu sot, pentru ca noi sa avem drepturi egale asupra acestui imobil.
Pe ce act trebuie sa apara si el ca sa avem drepturile egale?
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 12:56, 25 Noiembrie 2013
Pe contractul de vanzare/cumparare.
Multumesc.
Ar fi bine sa apara si in credit, nu de alta, dar sa fie egalitatea egala pana la capat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cumpararea unui imobil inainte de casatorie Julia92 Julia92 Buna ziua, Inca nu suntem casatoriti dar suntem in curs de a cumpara un imobil cu credit ipotecar. Creditul va fi pe numai pe numele meu si atunci si in ... (vezi toată discuția)
Donatie suma bani cristeo cristeo Buna ziua. Va rog sa-mi acordati sprijinul in rezolvarea urmatoarei probleme: Vrem sa cumparam un apartament cu credit ipotecar. Sotul este titular de credit ... (vezi toată discuția)
Antecontract vanzare-cumpare Corina_c Corina_c Buna ziua, Am o nelamurire si pana acum nimeni nu a stiut sa imi spuna exact ce putem face. Impreuna cu prietenul meu luam un credit pt. Prima casa, el este ... (vezi toată discuția)