Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Buna seara,
Problema mea suna in felul urmator:
Tatal meu a murit, mama lui(bunica mea) plateste in prezent impozit pentru niste pamanturi dintr-un sat unde eu nici nu am fost. Pamanturile figureaza pe numele bunicii tatalui meu, respectiv a strabunicii mele.
Azi bunica mea a fost la primaria satului respectiv si le-a spus celor de acolo ca incepand de anul viitor eu o sa platesc impozit pe pamanturile acelea, lucru care i l-a spus un notar.
Spune-ti-mi va rog cum sa fac sa scap odata pentru totdeauna de amenintari de genul?? Repet, eu nu am fost in satul respectiv, nu stiu ce pamanturi sunt si nici nu am nevoie de ele! Cui i le trebuie sa-si plateasca impozit pe ele.

Mai precizez ca in momentul in care tatal meu a murit s-a facut succesiuna pe mine si mama mea doar casa unde locuim si un apartament pe care il mai avem.
dana087, utilizator
Nici o opinie?