Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Solutie definitiva
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Solutie definitiva

Buna ziua,

In urma unei contestatii la executare silita, trebuia sa trimit originalul si copia dupa plata taxei de timbru. Cererea la contestatie a fost anulata, pe motiv ca nu s-a facut dovada platii taxei, desi aceasta se afla la dosat.
A urmat reexaminarea anularii cererii si respingerea acesteia (definitiva), de data aceasta motivul fiind ca dovada platii nu s-a facut in termen, desi am acte doveditoare ca nu este asa.
Ce pot face in continuare?
impotriva cererii de reexaminare nu mai puteti face nimic ,
puteti cere restituirea taxei de timbru si aveti posibilitatea depunerii unei noi actiuni intrucat nefiind analizat fons=dul cauzei hotarearea nu are autoritate de lucru judecat.
dar nu are nicio logica......eu am facut tot ce trebuia in timp util......