Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Documente depuse disparute din dosar
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Documente depuse disparute din dosar

Va rog sa ma ajutati cu un sfat in ce privesc actiunile pe care le pot intreprinde in situatia in care am depus un document la registratura (cu numar de intrare) si anexa o chitanta care atesta plata unei taxei de timbru, iar aceasta din urma , respectiv chitanta originala nu a mai ajuns la instanta, motiv pentru care cererea mi-a fost anulata.
Suspectez ca chitanta a fost "pierduta" cu intentie. Ce actiuni legale pot demara si impotriva cui?
Din pacate, au mai existat astfel de cazuri. Daca ati pastrat copie dupa chitanta si aveti dovada ca ati depus-o, faceti cerere de reexaminare a anularii cererii si depuneti copia si dovada transmiterii.